Tallrikar, assiett och skål Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

1 000 SEK

TALLRIKAR, 2 st, ASSIETT och SKÅL med lock, porslin, Kina, dekor i grisaille, diameter 11,5-22 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Lagningar, nagg och skador.

161029

2012-12-08