Koppar med fat Kina Kangxi

Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi
Koppar med fat Kina Kangxi

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPP med FAT, 1 par, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, Kangxi (1662-1722), koppens höjd 5, fatets diameter 13 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Två fotringar med nagg.

161187

2012-12-09