Joan Miro färglitografi
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MIRO, Joan (1893-1983): "Signes et Méthéores"
signerad Miró, 82/100, 1958, färglitografi, tryckt på Arches papper, tryckt och editerad av Maeght, Paris, 50,5x65,5 cm
LITTERATUR: Mourlot 188
Gulnad, monterad med papperstape mot bakstycket längs bladets kontur
161317
2012-12-08