Joan Miró L´Oiseaux Vole

Joan Miró L´Oiseaux Vole
Joan Miró L´Oiseaux Vole

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MIRO, Joan (1893-1983): L´Oiseaux Vole, färglitografi, 1952, signerad och numrerad Miró 10/30. Editerad av XXe Siècle, Paris, 29,4x23 cm, bladstorlek 33x25 cm. LITTERATUR: Cramer 24, Mourlot 117

Gulnad, missfärgad efter passepartout i marginaler, i övrigt god kondition

161586

2012-12-07