Gallerskål med fat Kina

Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina
Gallerskål med fat Kina

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GALLERSKÅL med FAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, Jiaqing (1796-1820), skålens höjd 9, diameter 24,5 resp. 25 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Litet nagg på fatet.

161592

2012-12-09