Koppar och fat Kina 1700-tal

Koppar och fat Kina 1700-tal
Koppar och fat Kina 1700-tal
Koppar och fat Kina 1700-tal
Koppar och fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

1 000 SEK

KOPPAR, 9 st och FAT, 8 st, porslin, Kina, dekor i imari, 1700-tal, kopparnas höjd 7-8, fatens diameter 12-15 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Nagg.

161594

2012-12-09