Terrin med lock Kina

Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TERRIN med lock, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, pagodmotiv, 17/1800-tal, längd 31 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

161607

2012-12-09