Chokladkanna, koppar mm Kina Qianlong
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CHOKLADKANNA, TEBURK, KOPPAR med fat, 2 st och SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått med pagodmotiv, Qianlong (1736-1795), höjd 6-14, diameter 12-13 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Mindre nagg.
161620
2012-12-09