Vinkopp Kina Qianlong
Klubbat för:
4 600 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
VINKOPP, porslin, Kina, i form av ett noshörningshorn, blanc de Chine porslin med reliefdekor, 17/1800-tal, höjd 6,5 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Kuntoraportti
161675
Päivämäärä:
2012-12-09