Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FAT, 2 st, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 17/1800-tal, diameter 31,5 resp. 34 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Den ena med glasyrlagning, den andra med nagg.

161684

2012-12-09