Fat Kina 1700-tal
2012-12-09
161684
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
FAT, 2 st, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 17/1800-tal, diameter 31,5 resp. 34 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Den ena med glasyrlagning, den andra med nagg.