Uppläggningsfat Kina

Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått med bl.a. krysantemum, omkring 1800, längd 37,5 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Enstaka kantnagg.

161746

2012-12-09