Uppläggningsfat Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått med figurscen, 18/1900-tal, diameter 35,5 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

161755

2012-12-08