Terrin med fat Kina
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TERRIN med lock och FAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, med pagodmaotiv, hänklar i form av harhuvuden, 17/1800-tal, fatets längd 34, terrinens höjd ca 23 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
161852
2012-12-09