Terrin med lock Kina 1700-tal

Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal
Terrin med lock Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TERRIN med lock, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått med bladformade hänklar, 17/1800-tal, längd ca 35, höjd ca 24 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

161860

2012-12-09