Koppar och fat mm Kina 17/1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KOPPAR, 7 st, FAT, 4 st, CHOKLADKANNA och SOCKERSKÅL, porslin, Kina, dekor i bl.a. famille rose och järnrött, delvis med vapendekor, höjd 3-11 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Nagg, sprickor och lagningar.
162004
2012-12-08