Koppar och fat mm Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KOPPAR, 7 st, FAT, 4 st, CHOKLADKANNA och SOCKERSKÅL, porslin, Kina, dekor i bl.a. famille rose och järnrött, delvis med vapendekor, höjd 3-11 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Nagg, sprickor och lagningar.

162004

2012-12-08