Mugg, teburk och kopp bl.a. Meissen

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MUGG, TEBURK med lock, Kunglig Dansk, och KOPP med fat, Meissen, porslin, vapendekor och djurmotiv, höjd 5-14,5 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Muggens handdtag med lagning.

162040

2012-12-09