Mugg och fat Kina
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MUGG med hänklar och lock, FAT, 3 st, porslin, Kina, dekorerad med guldkant och blomstilleben, ett fat med vapendekor, 17/1800-tal, fatens diameter 12-20, muggens höjd 15 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Hänkel med lagning.
162061
2012-12-09