Mugg och fat Kina

Mugg och fat Kina
Mugg och fat Kina
Mugg och fat Kina
Mugg och fat Kina
Mugg och fat Kina
Mugg och fat Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MUGG med hänklar och lock, FAT, 3 st, porslin, Kina, dekorerad med guldkant och blomstilleben, ett fat med vapendekor, 17/1800-tal, fatens diameter 12-20, muggens höjd 15 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Hänkel med lagning.

162061

2012-12-09