Vaser och fat Holland 17/1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER, 1 par, Holland, och FAT, fajans, kiniserande dekor, 17/1800-tal, vasernas höjd 20, fatets diameter 23 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Samtliga med lagning. Nagg.

162082

2012-12-09