Koppar, fat och tallrikar mm Kina.
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPPAR, 8 st, FAT, 8 st, TALLRIKAR 2+1, TEBURK och FAT till ytterfoder, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått och guld, 17/1800-tal, höjd 4,5-11,5, diameter 12,5-23 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Nagg, sprickor och lagningar.
162105
2012-12-09