Spegel Claes Erik Reding Karlskrona

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, etikettmärkt "Tillverkas af C E Reding i Carlskrona (Claes Erik Reding, verksam 1808-18) samt lacksigill med Karlskrona hallrättstämpel, förgylld, 132x69 cm

Spegelglas saknas, senare bronsering, pastellageskador, en hörnkloss saknas i krönet

162239

2013-01-24