Spegel Claes Erik Reding Karlskrona
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, etikettmärkt "Tillverkas af C E Reding i Carlskrona (Claes Erik Reding, verksam 1808-18) samt lacksigill med Karlskrona hallrättstämpel, förgylld, 132x69 cm
Spegelglas saknas, senare bronsering, pastellageskador, en hörnkloss saknas i krönet
162239
2013-01-24