Sabel
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SABEL, svensk, 1830-tal, för officer, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med lejonkappa, ovala styrskenor dekorerade med troféknippe, svart läderbalja med 3 förgylld mässingsbeslag, längd 94 cm
162477
2013-01-24