Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, svensk, 1830-tal, för officer, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med lejonkappa, ovala styrskenor dekorerade med troféknippe, svart läderbalja med 3 förgylld mässingsbeslag, längd 94 cm

162477

2013-01-24