Robert Thegerström tusch
2012-12-13
162535
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
THEGERSTRÖM, Robert 1(857-1919), Fransk bondgård, möjligtvis i Grez, blyerts o tusch, 34x24,8 cm, autenticierad av hustrun Elin T, utförd på 1880-tal
Proveniens: Konstnärens familj