Genealogisk karta från 1700-talet

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GENEALOGISK KARTA. Carte genealogique pour conduire a l´histoire des rois du Nord, la carte de leurs etats, leurs armes et des remarques pour conduire a l´intelligence de l´histoire du Nord. Tidigt 1700-tal. Kolorerad graverad plansch med 2 kartor, släktträd och landskapsvapen. Ca 38 x 96 cm. Ramad.

Missfärgad, smärre skador

162547

2012-12-13