Genealogisk karta från 1700-talet
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GENEALOGISK KARTA. Carte genealogique pour conduire a l´histoire des rois du Nord, la carte de leurs etats, leurs armes et des remarques pour conduire a l´intelligence de l´histoire du Nord. Tidigt 1700-tal. Kolorerad graverad plansch med 2 kartor, släktträd och landskapsvapen. Ca 38 x 96 cm. Ramad.
Missfärgad, smärre skador
162547
2012-12-13