Smyckesskrin Kina
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SMYCKESKRIN, sterlingsilver, kinesiska stämplar, sammetsfodrad insida, graverad dekor, höjd 11, längd 29 cm, totalvikt 3190 gram, nycklar finns
PROVENIENS: Gustaf och Annie Wallenberg, diplomat Tokyo och Peking 1907-1918, därefter i arv inom familjen.
162638
2012-12-11