Baner 1700-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BANER, 1700-talets första hälft, vapnet monterat på sammet med broderi av silvertrådar bland annat i läggsöm, dekor av snoddar av silver- och guldtråd avslutade i tofsar av silvertråd, 67x57 cm
Slitage, senare montering
162700
2012-12-11