Baner 1700-tal

Baner 1700-tal
Baner 1700-tal
Baner 1700-tal
Baner 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BANER, 1700-talets första hälft, vapnet monterat på sammet med broderi av silvertrådar bland annat i läggsöm, dekor av snoddar av silver- och guldtråd avslutade i tofsar av silvertråd, 67x57 cm

Slitage, senare montering

162700

2012-12-11