Endre Nemes tusch/akvarell

Endre Nemes tusch/akvarell
Endre Nemes tusch/akvarell
Endre Nemes tusch/akvarell
Endre Nemes tusch/akvarell

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NEMES, Endre (1909-1985): Dispyt, signerad och daterad Endre Nemes -34, tusch och akvarell på papper, 21x33,5 cm.
PROVENIENS: Tore Anderssons samling, Stockholm
UTSTÄLLD: Riksutställningar, utställning 113, katalognr 9
Endre Nemes, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1972, katalognr 33

162862

2012-12-15