Carl F A Cantzler, akvarell

Carl F A Cantzler, akvarell
Carl F A Cantzler, akvarell
Carl F A Cantzler, akvarell
Carl F A Cantzler, akvarell

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CANTZLER, Carl Fredric August (1821-1864): Vintermotiv, signerad och daterad 1861, akvarell med täckvitt, 64x51,5
I Järnkontorets samling av brukshistoriska bilder ingår åtskilliga teckningar och målningar av hans hand.

Saknar glas, lös ytterram

163105

2012-12-16