Bestick i silver modell Munvig
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BESTICK, 84 dlr, silver, modell Munvig, K.Anderson, Stockholm 1900-talets första del, olika årstämplar, bestående av, 9 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar med stålblad, 10 fruktknivar med silverblad, 10 gafflar (längd 17 cm), 12 skedar (längd 17,5 cm), såsslev, 2 smörknivar med silverblad, 9 gafflar (längd 14,5 cm), 7 teskedar, vikt exklusive knivar ca 3050 g
De flesta besticken stämplade K.Anderson, monogram
163480
2012-12-17