Valandsportfölj

Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj
Valandsportfölj

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VALANDSPORTFÖLJEN, 1951 och 1952 innehållandes totalt 22 litografier av bla Bengt Olson (2 st), Ulf Trotzig, Gunnar Larson, Leif Knudsen samt MAPP: Göteborgs rit- och målarskola, innehållandes 6 litografier bla Erland Brand, Acke Oldenburg, 2 teckningar av Erland Brand medföljer

Gulnader, omslag med skador

163561

2012-12-20