Roland Svensson olja
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SVENSSON, Roland (1910-2003): Vinterväggen - panorama över Stockholms ytterskärgård, signerad Roland S, olja på pannå, 35x100 cm
Med text: "Ideskiss Vinterväggen, överlämnad till överläkare Thore Olovson juli 1969"
PROVENIENS: Överläkare Thore Olovson
163828
2012-12-26