Roland Svensson olja

Roland Svensson olja
Roland Svensson olja
Roland Svensson olja
Roland Svensson olja
Roland Svensson olja
Roland Svensson olja

Klubbat för:

18 000 SEK

Schätzwert

20 000 SEK

Beschreibung

SVENSSON, Roland (1910-2003): Vinterväggen - panorama över Stockholms ytterskärgård, signerad Roland S, olja på pannå, 35x100 cm
Med text: "Ideskiss Vinterväggen, överlämnad till överläkare Thore Olovson juli 1969"
PROVENIENS: Överläkare Thore Olovson

Zustandsbeschreibung

163828

2012-12-26