Skåp karolinsk barock
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÅP, karolinsk barock, fanerat med alrot och valnöt, förgyllda beslag, brutet uppsvängt krön med dekor av stjärna, dörrarna med fyllningar, fronten indelad i två fält av pilastrar, nedre delen med svängd front, svärtade kulfötter, inredning av hyllplan, höjd 209, 162x56 cm
Kompletterat, skador och lagningar, senare fötter
163843
2012-12-20