Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FARTYGSMODELL, tyska pansarskeppet "Kaiser Wilhelm II, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 96, bemålad i grått, l. ö. a. 27 cm, skala 1:400, med skulpterat hav i glasmonter
Obetydliga skador
163867
2013-03-23