Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FARTYGSMODELL, modellskiss till rederi Argonaut 135.000 tons tankfartyg, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, bemålad i rött och vitt, l. ö. a. 28 cm, skala 1:1000, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

163870

2013-03-23