Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FARTYGSMODELL, engelsk galeon, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 97, l. ö. a. 13 cm, med skulpterat hav i glasmonter
163871
2013-03-23