Cassone i ek
2012-12-21
163967
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
CASSONE, 1800-talets slut, i ek, barockstil, med beslag i mässing med monogram JL, möjligen Jaques Lamm, höjd 55, 122x52 cm
Proveniens: Enligt uppgift Näsby slott
Lås saknas