Skål i fajans 1700-tal

Skål i fajans 1700-tal
Skål i fajans 1700-tal
Skål i fajans 1700-tal
Skål i fajans 1700-tal
Skål i fajans 1700-tal
Skål i fajans 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PUNSCHSKÅL, fajans, 1700-tal, troligen Lambeth London, polykrom dekor av fåglar på livet, undersidan märkt M.P., höjd 12, diameter 27 cm

Nagg

164033

2012-12-21