Old Masters: GB Castelli dit Spadino

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

GIOVANNI BATTISTA CASTELLI DIT SPADINO (Italien 1659-1730):
Stilleben med meloner, olja på duk, 70x86 cm,
UTSTÄLLD: Stora mästare och små, Gösta Stenman, Stockholm 1937, katalognr 21, avbildad plansch 8 (där katalogiserad som Guercino)
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, inventarienr 732.
Tore Anderssons samling, Stockholm

164374

2012-12-28