Old Masters: Adriaen Cornelisz Beeldemaker
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ADRIAEN CORNELISZ BEELDEMAKER (Holland 1618-1709, tillskriven): Polsk ryttare, bär spår av signatur, olja på duk, 37x47,5 cm
PROVENIENS: Delaroffska samlingen, S:t Petersburg
Gösta Stenmans samling, inventarienr 3586
Tore Anderssons samling, Stockholm
Krackeleringar
164377
2012-12-27