Old Masters: Venetiansk skola
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VENETIANSK SKOLA (omkring 1680): Porträtt av man iklädd svart dräkt med vit pipkrage och mantel - midjebild, olja på duk, 74 x 61 cm
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, inventarienr 370
Tore Anderssons samling, Stockholm
Duken kapad i nederkant, ytskador
164379
2012-12-27