Old Masters: Venetiansk skola

Old Masters: Venetiansk skola
Old Masters: Venetiansk skola
Old Masters: Venetiansk skola
Old Masters: Venetiansk skola

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

VENETIANSK SKOLA (omkring 1680): Porträtt av man iklädd svart dräkt med vit pipkrage och mantel - midjebild, olja på duk, 74 x 61 cm
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, inventarienr 370
Tore Anderssons samling, Stockholm

Duken kapad i nederkant, ytskador

164379

2012-12-27