Ljusstakar PH. Lundén Lidköping
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, tenn, signerade P.H. Lundén Lidköping (mästare 1797-1834), kvadratisk form, fyra kulfötter, uppåt avsmalnande skaft, urnformad, godronnerad ljuspipa, höjd 31 cm
Ena kulfoten medföljer, ljusmanschetter med bucklor
164527
2012-12-29