Endre Nemes tusch och akryl

Endre Nemes tusch och akryl
Endre Nemes tusch och akryl

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

NEMES, Endre (1909-1985): Vitt skum vid stranden, tusch och akryl på papper, 40,5x60, signerad och daterad Endre Nemes 59-60, märkt T 765

White Foam on the Beach, Signed and dated. Indian ink and acrylic on paper.

164559

2013-01-04