Urnor 1 par sannolikt Frankrike
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
URNOR med hänklar, 1 par, sannolikt Frankrike 1800-tal, empirestil, porslin, målad dekor av interiörer med figurer, frånsidan med landskap, rik förgyllning, höjd 44 cm
En urna med lagning och spricka vid mynningen, sliten förgyllning
164705
2012-12-30