Urnor 1 par sannolikt Frankrike

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

URNOR med hänklar, 1 par, sannolikt Frankrike 1800-tal, empirestil, porslin, målad dekor av interiörer med figurer, frånsidan med landskap, rik förgyllning, höjd 44 cm

En urna med lagning och spricka vid mynningen, sliten förgyllning

164705

2012-12-30