Urna med lock Qing powder blue

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

URNA med LOCK, porslin, Qing, 1800-tal, dekor i powder blue och guld, höjd 43 cm
PROVENIENS: Fröken Emilie Lybecker, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Skador, lagningar

164850

2013-01-02