David Wallin oljor
Klubbat för:
700 SEK
Schätzwert
1 200 SEK
Beschreibung
WALLIN, David (1876-1957): (2 st) "Slottsruinen, Stegeborg - Östergötland" samt "Avtagsvägen till Nyttan - Järnboås", signerade D.Wallin, utförda 1956 samt 1952, olja på pannå, 41x33 resp 33x42 cm, 1 utställd 1958 på Minnesutställningen i Linköping
Zustandsbeschreibung
165081
2013-01-08