David Wallin oljor

David Wallin oljor
David Wallin oljor

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

WALLIN, David (1876-1957): (2 st) "Slottsruinen, Stegeborg - Östergötland" samt "Avtagsvägen till Nyttan - Järnboås", signerade D.Wallin, utförda 1956 samt 1952, olja på pannå, 41x33 resp 33x42 cm, 1 utställd 1958 på Minnesutställningen i Linköping

Zustandsbeschreibung

165081

2013-01-08