Skrivschatull
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVSCHATULL, mahogny, England, 1800-tal, etikettmärkt N Middleton, 162 Strand, inredd med, spegel, vattenpass, linjal, tusch mm utensilier
Proveniens: Fredrik Arvidsson Posse, svensk järnvägare
Smärre skador och slitage, locket med genomgående spricka
165220
2013-01-08