Evert Taube tusch

Evert Taube tusch
Evert Taube tusch
Evert Taube tusch
Evert Taube tusch

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAUBE, Evert (1890-1976): (2) "Låt mig vara - ensam fågel", signerad och daterad Evert Taube, tuschlavering, signerad Evert Taube (dubbelt), 56x31 cm samt "Låt mig vara - ensam fågel", signerad och daterad Evert Taube, färglitografi, 9/340, bladstorlek 60x45 cm, oramad, tuschlavering förlaga till litografi

165256

2013-01-24